Domácí výrobky přírodního charakteru – podvod

Jde o prodej údajně přírodních sirupů, mastiček a podobně. Vždy jde o stránku na Facebooku, kde se muž, říkejme mu Milan (Milan Levý, Milan Yarden Levi …), snaží prodávat domácí výrobky.

1. V první řadě se snaží vylákat peníze předem. Pokud zaplatíte, v 90% nikdo nic nedostane.
2. Pokud patříte mezi šťastných 10%, dostanete vodu s cukrem a barvivem, potvrzeno laboratorním testem.
3. Prodej zboží není v souladu se živnostenským, nebo finančním úřadem a samozřejmě ani se souhlasem hygienického ústavu.
4. Milan si zakládá různé profily kde vystupuje jako žena (Hana Raskova, Milada Plodrova, Jamira Rebeca Merck …).

Jak se bránit? Ideální by byla hromadná žaloba, protože pokud budete chtít podat trestní oznámení, do pěti tisíc jde o přestupek a nikdo se tím velice zabývat nebude. Pokud se spojí více poškozených, částka přesáhne pět tisíc a je to trestný čin. Policie má Milana ve spisech, protože v minulosti již byl za trestnou činnost podvodů právoplatně odsouzen.

Další způsob je ten, že můžete stránku/stránky které Milan vytvořil, nahlásit. Pokud nahlášení provede více lidí, Facebook s tím něco začne dělat. Pod úvodní (tou velkou) fotkou najdete položky/tlačítka To se mi líbí, Sledovat, Sdílet, … (tři tečky), klikněte na tři tečky a v menu které se vám rozbalí, najdete položku nahlásit, dále postupujte dle vysvětlení ( obrázek zde https://www.awesomescreenshot.com/image/3463577/0a21544181c0cacfd6925201610f1fab ). Tak alespoň pomůžete dalším lidem aby nenaletěli.

Nenechte se prosím odradit chováním Milana, vyhrožování soudem, trestním oznámením a podobně. Uvědomte si že jste v právu a podle toho jednejte.
Autor: Luboš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.