Jan Klain – podvody s elektronikou

Jan Klain – inzeruje prodej počítačů (Mac i PC), telefonů (iPhone, Huawei ..), tabletů, PlayStation apod.
Inzeruje na sbazar, bazoš a mnoha dalších webech.
Tvrdí, že nemůže poslat zboží na dobírku, protože žije v Itáli, kam se přestěhoval nedávno s celou rodinoui a prodává proto, že je ve finanční nouzi. A za níukou cenu proto, že v Itálii od něj nikdo nechce za dobrou cenu koupit výrobek koupený v ČR.
Aby vás přesvědčil, pošle naskenované dokumenty (občasný průkaz a pas). A printscreen účtu na stejné jméno.
Zboží samozřejmě nezašle.
V tuto chvíli již víme o několika podvedených.
Autor: Zdeněk

32 komentářů u příspěvku “Jan Klain – podvody s elektronikou

 1. Dobrý den,
  bohužel se asi také řadím k podvedeným tohoto Jana Klaina, měl mi poslat iPhone SE za 6200,- včetně dopravy, už 10 dní čekám a zjišťuji, že se asi nedočkám.
  Také Itálie, také chtěl posílat doklady, ty jsem ale nechtěl, stačil mi printscreen bankovnictví a fotka faktury, ještě mám celou mailovou korespondenci včetně potvrzení, že platba odešla a on poslal telefon. Když jsem včera zkoušel urgovat, emailová adresa byla zrušena. Je v případě tohoto člověka nějaký společný postup? Děkuji za informaci

  • Udělal jste chybu, že jste doklady odmítl. On na nich zpravidla nemění fotku a změní pouze jméno a příjmení. V tomto směru jsem od něho dvakrát doklady získal a pokaždé na jiné jméno, zbytek údajů naprosto shodný. Policii to hodně pomohlo a parchant „je v prádle“ analytiků a specialistů na kyberkriminalitu.
   Pokud jste ještě nepodal trestní oznámení, udělejte to. Peníze Vám to sice nevrátí, ale tomu zmetkovi to zajistí delší pobyt v ústavu, kde se jistě bude líbit jiným 🙂

 2. Dobrý den,
  přidávám se k lapeným. Apple Watch 3 za 6000, Itálie, minulé úterý údajně odeslané, nyní zrušená emailová schránka ….

  Mám veškerou komunikaci i s doklady + aktivní odkaz na rajce.cz, kde jsou umístěné fotky.

  Přidávám se ke společnému řešení problému.

  • V neděli jsem mu poslal 5.000,-Kč za Playstation 4.
   Podával již někdo trestní oznámení, abych se přidal?
   Díky, Pavel

  • Musíte sám podat trestní oznámení. Podvedených je hodně a věc šetří odbor analytiky a kyberkriminality v Olomouci. Krom mě je tam i několik dalších věcí na tohohle grázla.

  • Společná žaloba nelze. Musíte sám podat trestní oznámení a Policie došlé věci sloučí do jednoho případu s více poškozenými. Dejte jim všechno, co k tomu máte. Já už to udělal a hodně jim to pomohlo.

 3. Pridavam se k podvedenym. Mel jsem dostat playstation 4 pro za 5000kc. Samozrejme zbozi nedoslo.pujfu podat trestni oznameni.

  • Dobrý den, tak též jsem byla podat trestní oznámení, mohu vás poprosit tak též jako svědka?
   Děkuji, Nosková.

   • Není třeba. Policie už případy tohodle šmejda registruje a není jich málo. Postupně dává všechny dohromady a všichni v nich budeme jako poškození.
    Nemůžu se dočkat chvíle, až toho grázla uvidím před soudem v klepetech.

  • Už jste podal trestní oznámení?
   Případně máte číslo spisu?
   Přidal bych se jako další poškozený.
   Díky.

 4. Dobrý den,

  dotyčný inzeruje i iPad Pro, jen pod jménem Jan Mertlík. Též stejná pohádka o tom, jak se s rodinou přestěhoval do Itálie atd. A chce zaslat 12 000 Kč předem. Sériové číslo samozřejmě nepošle, fotky jsou též uloženy na rajčeti.

  Doufám, že se nikdo nenapálí!

 5. Dobrý den,

  přidávám se k Nikol. Dotyčný Jan Mertlík inzeruje na různých serverech iPad Pro v nejvyšší konfiguraci za 12 000 Kč.
  Je prý ve finančních problémech a chce peníze předem na účet. Po prosbě o zaslání seriového čísla se už neozval. Fotky i s fakturou jsou uloženy na rajčeti. Faktura je falešná. Dejte si pozor na tohoto podvodníka.

 6. Také mě povedl při prodeji tabletu. Trestní oznámení jsem již podal a podařilo se mi ho ještě jednou kontaktovat ž jiného mailu. Tentokrát jako Jan Mertlík a poslal doklady jako v prvním případě coby Jan Klain.
  V tuto chvíli je již věc v šetření odboru analytiky a kyberkriminality PČR.

 7. Dobrý den, bohužel jsem se taky napálil. Šlo o Iphone 6 za 4500 kč. Jan Mertlík, pohádka úplně stejná. Mám ofocenou občanku, pas, vyfocené bankovnictví a sepsanou kupní smlouvu, kterou mi podepsanou, naskenovanou zpátky odeslal. Poradíte mi, jak dál postupovat?? Mám podat trestní oznámení? Bohužel by to byl ale jen přestupek. Nebude lepší podat poté za všechny hromadné trestní oznámení? A myslíte, že jestli ho lapnou, je nějaká šance na peníze zpátky? Já jsem tady koukám ten poslední, co by měl brečet kvůli penězům…ale jestliže tu od mnohých vybral i 12k……byl bych rád, aby se jim to vrátilo, přece není možné aby mu to prošlo, při takovém počtu obraných lidí. Hajzl jeden……

  • Dejte dohromady všechny dokumenty, komunikaci a platební příkazy, které máte. Zajděte na polici a podejte trestní oznámení. Již mají jeho spis a všechno se to sčítá dohromady. Oni jej chytí, ale peníze už nikdo z nás neuvidí, protože ty profetoval nebo jinak utratil. Těžko z něj to dostaneme nazpět. A když tak se to bude táhnout roky a ten zmetek stejně někam zdrhne. By mne zajímalo kde ten magor bydlí a co je to vůbec zač. Hlavně zde dávejte co nejvíce informací jako jména, čísla účtů a další indicie, aby si to lidi byli schopni najít na Googlu a už mu nic neposlali!!!…

   • Vše pod jménem JAN MERTLÍK. OP, pas, účet u Fio banky 2501388874/2010. Faktura taktéž na jeho jméno.
    Bydliště: Praha, Letňany, Tupolevova 516, Praha 18.
    Rodné číslo: 910907/2445.
    Sedí tyto údaje, mění si jen jméno?

    • Dobrý den, bohužel sedí to dokonale 🙁 ..Řadím se tedy jako další podvedená 🙁 …Iphone 6 -nový- finanční problémy-naskenový pas ,OP-účet….Itálie…bal-bla-bla.
     Achjo…..můj dárek k narozeninám 🙁 za 4500,-Kč

     • Tak to jsme dva na úplně stejný inzerát. Taky se mi s těmi penězi těžko loučí, na druhou stranu je mi moc líto lidí, co si koupili třeba ten Ipad za 12, to naše je oproti tomu nic. Je to sráč a fakt doufám, že ho lapnou, ve středu se chystám na policii podat oznámení. Jak psali ostatní, peníze už asi neuvidíme, ale doufám, že se z lochu chvíli nedostane.

 8. Dobrý den,

  jen bych chtěla dodat, že tenhle podvodník řádí už pár let, a proto pochybuji, že své peníze někdy uvidíte.

  Vystupoval pod mnoha jmény (Mertlík, Klain, Jandák…), která získal od bezdomovců apod., proto má vždy OP, rodný list… Je dost chytrý využívá přesměrování přes VPN, odeslané peníze mění na bitcoiny, z tohoto důvodu jsou peníze nedohledatelné.

  Faktury jsou samozřejmě zfalšované – u Apple produktů neobsahují sériové číslo… Zde se maximálně hodí kontaktovat prodejce a upozornit ho na to.

  I přesto přeji hodně štěstí!

 9. Mate nekdo cislo spisu? Vcera jsem se pridala k trestnimu oznameni bohuzel v nasem meste nic o tomto podvodu nevi, malem mi ani nechteli trestni udelat. Dekuji

    • Já už to podával a v tu dobu to postupovali do Kolína k jinému spisu. Z Kolína mi pak poslali uvedené číslo spisu a Zprávu, že to dále bude šetřit kyberkriminalita v Olomouci. Takže spis na Klaina/Mertlíka už existuje.

 10. Tak bohužel tuto stránku jsem našel až nyní a přidávám se k dalším podvedeným, tudíž nelením a jdu hned na PČR

 11. To zní až moc podobně s podvodníkem, který před pár měsíci vystupoval jako Aleš Ferda, Nikolas Karadzos nebo Robert Klouček. Je tu už několik vláken k tomuto, mrkněte na to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.